Haradinaj kujton angazhimin e sekretares Albright - Bota Sot
Haradinaj kujton angazhimin e sekretares Albright

Aktuale

Haradinaj kujton angazhimin e sekretares Albright

Më: 12 qershor 2019 Në ora: 11:28
Kryeministri Haradinaj dhe sekretarja Albright

Kryeministri I Kosovës, Ramush Haradinaj me anë të një postimi në facebook ka përkujtuar angazhimin e Sekretares së Shtetit, Madeliene Albright, raporton Bota sot''

Në familjet e shqiptarëve, në zemrat tona dhe në kujtesën historike të vendit, JU keni mbetur përgjithmonë,'' ka thënë mes tjerash ai. 

Postimi i plotë:

Kosova kujton me pietet dhe ndjenjë të respektit, angazhimin e Sekretares së Shtetit Madeliene Albright, për t’i dhënë zë dhe rrugë, përpjekjeve tona për konsolidimin e shtetit të Kosovës.
Jemi të nderuar që sot, po e shënoni bashkë me ne, 20 vjetorin e hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë. Që sot bashkë me ne, po nderoni sakrificën ndër breza, të popullit të Kosovës, për liri dhe pavarësi. Po nderojmë e kujtojmë dëshmorët e martirët e kësaj toke, sakrificën e secilit prej nesh.

Në familjet e shqiptarëve, në zemrat tona dhe në kujtesën historike të vendit, JU keni mbetur përgjithmonë.

Faleminderit Sekretare Albright!

RH

Image
Image
Image
Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...