Publikohet biseda e gjeneralit Clark me gazetarin, ja si e kishte paralajmëruar Millosheviqin për Kosovën - Bota Sot
Publikohet biseda e gjeneralit Clark me gazetarin, ja si e kishte paralajmëruar Millosheviqin për Kosovën

Aktuale

Publikohet biseda e gjeneralit Clark me gazetarin, ja si e kishte paralajmëruar Millosheviqin për Kosovën

Nga: A.Zh Më: 12 qershor 2019 Në ora: 11:54
Gjenerali amerikan Wesley Clark

Zyrtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Bajram Gecaj, ka mirëpritur ardhjen e gjeneralit amerikan Wesley Clark në Kosovë.

Ai ka thënë se rasti i gjeneralit Clark, është unik, pasi ai fitoi luftën vetëm nga ajri, përcjell Bota sot.

Gecaj ka publikuar një pjesë nga biseda e Wesley Clark me një gazetar, të cilit i kishte thënë se nëse Millosheviq do të pastronte etnikisht Kosovën, ai do ta pësonte keq.

Postimi i Gecajt:

Mirë se na erdhe Gjeneral Wesley Clark ...

... rast i unik i një gjenerali që fitoi luftën vetëm nga ajri ...

Wesley Clark një gazetari: “Me dëgjo mua, me dëgjo mua…Ky ishte një plan i Millosheviqit për pastrimin etnik të Kosovës, dëbimin e shqiptarëve nga Kosova…dhe ne e kemi paralajmëruar Millosheviqin se nëse ai e bën këtë do të pësojë keq”!

Image

Image

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...