Pamje spektakulare: Nën tingujt e Nexhmie Pagarushës, Clinton dhe Albright i bashkohen festës tek “Skenderbeu” - Bota Sot
Pamje spektakulare: Nën tingujt e Nexhmie Pagarushës, Clinton dhe Albright i bashkohen festës tek “Skenderbeu”

Aktuale

Pamje spektakulare: Nën tingujt e Nexhmie Pagarushës, Clinton dhe Albright i bashkohen festës tek “Skenderbeu”

Më: 12 qershor 2019 Në ora: 12:22
Pamje nga vendi i ngjarjes

Tanimë në sheshin “Skenderbeu”, kanë arritur edhe ish-presidenti amerikan, Bill Clinton dhe ish-sekretarja Albright.

Të shoqëruar nga krerët e shtetit të Kosovës dhe forca të shumta të sigurisë, ata u bashkuan në mesin e mijëra personave për shënimin e 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës.

Teksa ata u futnë shesh, në prapavijë dëgjohej melodia e këngës “Baresha” nga Nexhmie Pagarusha.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...