Këto personalitete po marrin pjesë në shënimin e 20 vjetorit të Ditës së Çlirimit - Bota Sot
Këto personalitete po marrin pjesë në shënimin e 20 vjetorit të Ditës së Çlirimit

Aktuale

Këto personalitete po marrin pjesë në shënimin e 20 vjetorit të Ditës së Çlirimit

Më: 12 qershor 2019 Në ora: 12:24
Pamje nga tubimi

Në sheshin ‘Skënderbeu’ të kryeqytetit, janë mbledhur qindra qytetarë, për nder të festës së Ditës së Çlirimit.

Në këtë tubim, po marrin pjesë personalitete të rëndësishme nga vendi dhe bota.

Të pranishëm janë, ish-presidenti i SHBA-ve, Bill Clinton, ish-sekretarja Medeliene Albright, gjenerali amerikan, Wesley Clark, Mattheë Palmer, Drejtor për Evropën Qendrore dhe Jugore i SHBA-së, ish-presidenti i Kroacisë, Stipe Mesiç dhe kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama.

Disa nga këto personalitete, pritet të mbajën fjalë rasti.

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...