Veseli: Kosova do të jetë kurdo dhe kudo me ShBA-të - Bota Sot
Veseli: Kosova do të jetë kurdo dhe kudo me ShBA-të

Aktuale

Veseli: Kosova do të jetë kurdo dhe kudo me ShBA-të

Nga: Z.B Më: 12 qershor 2019 Në ora: 12:45
Kadri Veseli

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, në tubimi për shënimin e 20-vjetorit të hyrjes së forcave të NATO-s në Kosovë, e cila i dha fund gjenocidit serb mbi vendin tonë, përcjell "Bota sot".

Veseli tha se në këtë tubim tha Urime liria e Kosovës, urime edhe fitorja e Kosovës para 2 dite.

“Festojmë 20 vjetorin e lirisë por kujtojmë dhe mijëra njerëz që dhanë jetën. Përulemi para tyre. Respekt për ushtarët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Respekt për NATO të udhëhequr nga ShBA”, tha Veseli.

Tutje, Veseli tha se ne jemi këtu falë vendosmërisë suaj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...