Prishtina jehonë nga duartrokitjet për urdhërdhënësin e lirisë së Kosovës, Bill Clinton - Bota Sot
Prishtina jehonë nga duartrokitjet për urdhërdhënësin e lirisë së Kosovës, Bill Clinton

Aktuale

Prishtina jehonë nga duartrokitjet për urdhërdhënësin e lirisë së Kosovës, Bill Clinton

Nga: D.RR Më: 12 qershor 2019 Në ora: 13:48
Foto: Bota sot

Sot në sheshin “Skënderbeu” në Prishtinë, mbajti fjalim miku i shqiptarëve dhe urdhërdhënësi i lirisë së Kosovës, Bill Clinton, shkruan “Bota sot”.

Kur ai doli në për të mbajtur fjalimin, kryeqyteti jehoi nga duartrokitjet për Bill Clintonin, duke treguar respektin e madh që shqiptarët kanë për të dhe për shtetin amerikan.

Duartrokitjet nuk munguan as për Madeleine Abright.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat