Prishtina jehonë nga duartrokitjet për urdhërdhënësin e lirisë së Kosovës, Bill Clinton - Bota Sot
Prishtina jehonë nga duartrokitjet për urdhërdhënësin e lirisë së Kosovës, Bill Clinton

Aktuale

Prishtina jehonë nga duartrokitjet për urdhërdhënësin e lirisë së Kosovës, Bill Clinton

Nga: D.RR Më: 12 qershor 2019 Në ora: 13:48
Foto: Bota sot

Sot në sheshin “Skënderbeu” në Prishtinë, mbajti fjalim miku i shqiptarëve dhe urdhërdhënësi i lirisë së Kosovës, Bill Clinton, shkruan “Bota sot”.

Kur ai doli në për të mbajtur fjalimin, kryeqyteti jehoi nga duartrokitjet për Bill Clintonin, duke treguar respektin e madh që shqiptarët kanë për të dhe për shtetin amerikan.

Duartrokitjet nuk munguan as për Madeleine Abright.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...