Gecaj: Dy pishtarë të lirisë që u harruan sot ... - Bota Sot
Gecaj: Dy pishtarë të lirisë që u harruan sot ...

Aktuale

Gecaj: Dy pishtarë të lirisë që u harruan sot ...

Nga: A.SH Më: 12 qershor 2019 Në ora: 16:01
Tony Blair dhe Ibrahim Rugova

Zyrtari i LDK-së Bajram Gecaj, ka thënë se në gjithë ceremoninë e mbajtur sot për nder të çlirimit të Kosovës, u harruan dy pishtarë të lirisë, ish- presidenti Ibrahim Rugova dhe ish-kryeministri i Britanisë, Tony Blair.

Ai shton se, presidenti Rugova udhëhoqi popullin drejt lirisë dhe Kryeministri Blair i dha frymë e energji ndërhyrjes së NATO-s, në veçanti planit alternativ për ndërhyrje tokësore.

Postimi në Facebook:

Dy pishtarë të lirisë që u harruan sot ...

... Presidenti Rugova që udhëhoqi popullin drejt lirisë dhe Kryeministri Blair që i japi frymë e energji ndërhyrjes së NATO-s, në veçanti planit alternativ për ndërhyrje tokësore ...

Tony Blair në Kuvendin e Kosovës: "E kujtoj sot takimin me Rugovën në Downing Street. Me vete kishte një gur të çmuar që ma dhuroi dhe të njëjtin e mbaj edhe sot. Më foli shumë për Kosovën, nuk bërtiste, ishte shumë i

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat