Clinton përshëndet qytetarët nga afër, ata brohorasin “USA, USA” - Bota Sot
Clinton përshëndet qytetarët nga afër, ata brohorasin “USA, USA”

Aktuale

Clinton përshëndet qytetarët nga afër, ata brohorasin “USA, USA”

Nga: G.B Më: 12 qershor 2019 Në ora: 16:40
Bill Clinton

Qytetarë të shumtë kanë mbushur sot sheshet e Prishtinës, të cilët kanë dalë për të parë nga afër ish presidentin amerikan Bill Clinton dhe ish-sekretaren amerikane Madeleine Albright të cilët kanë ardhur për vizitë në Kosovë, në 20 vjetorin e ndërhyrjes së NATO-s kur serbëve, shkruan Bota sot.

Në shenjë falënderimi, qytetarët vazhdimisht kanë duartrokitur, kanë brohoritur “Clinton, USA, Albright”.

Në këtë video nga Bota sot, mund ta shihni se si Clinton ka përshëndetur nga afër qytetarët, derisa ata thërrisnin USA./BS/

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...