Këto janë fjalët e Bill Clintonit për Wesley Clark - Bota Sot
Këto janë fjalët e Bill Clintonit për Wesley Clark

Aktuale

Këto janë fjalët e Bill Clintonit për Wesley Clark

Nga: A.M. Më: 12 qershor 2019 Në ora: 17:51
Bill Clinton, Wesley Clark

Në shënim të 20-vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s, shumë personalitet të rëndësishme kanë vizituar Kosovën, ndër ta edhe  ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, sekretarja Madeleine Albright, si dhe  ish-gjenerali i forcave të NATO’s, Wesley Clark.

Gjatë një postimi në Twitter, presidenti Clinton ai ka falënderuar  gjeneralin Clark që ka luftuar pa u lodhur për liri, shkruan "Bota sot".

“Është e mrekullueshme të të shoh në Kosovë. Faleminderit që luftuat pa u lodhur për liri”, ka thënë ai për Twitter.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...