Clark: Luftojeni korrupsionin, Kosova e ka vendin në BE dhe NATO - Bota Sot
Clark: Luftojeni korrupsionin, Kosova e ka vendin në BE dhe NATO

Aktuale

Clark: Luftojeni korrupsionin, Kosova e ka vendin në BE dhe NATO

Më: 12 qershor 2019 Në ora: 18:18
Clark

Ish-gjenerali, Wesley  Clark tha se i vjen shumë mirë që Kryeministri Haradinaj e përmendi korrupsionin sepse ajo është fusha e cila duhet të jetë prioritet për institucionet: lufta kundër korrupsionit.

“Jam i lumtur që e dëgjova kryeministrin që po flet për korrupsionin se ajo është një sfidë e madhe, ajo është më te cilën po përballemi, trafikimi me qenie njerëzore dhe të tjerat rrjete. Rrjetet e njohin njëra e trjetën sepse ata njihen mes vete, pastaj ata gjejnë njerëz që punojnë në dogana dhe institucione, njerëz që kanë nevojë për para dhe posa të hyjnë në një terren të rrezikshëm do ta shohin se nuk kanë vend për korrupsion”, u shpreh Clark.

Tutje ai thotë se Kosova duhet patjetër të jetë pjesë e BE’së dhe NATO’s. /Bota sot

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat