Pacolli: Clinton, Albright dhe Clark festuan me popullin e Kosovës 20 vjetorin e çlirimit - Bota Sot
Pacolli: Clinton, Albright dhe Clark festuan me popullin e Kosovës 20 vjetorin e çlirimit

Aktuale

Pacolli: Clinton, Albright dhe Clark festuan me popullin e Kosovës 20 vjetorin e çlirimit

Më: 12 qershor 2019 Në ora: 22:33
Behgjet Pacolli, Presidenti Clinton

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli ka theksuar se sot Presidenti Clinton, Sekretarja Albright dhe Gjenerali Clark në Kosovë, festuan me popullin e Kosovës 20 vjetorin e çlirimit të tonë.

“Sot, Presidenti Clinton, Sekretarja Albright dhe Gjenerali Clark në Kosovë, festuan me popullin e Kosovës 20 vjetorin e çlirimit të tonë.  Ishte lufta dhe fitorja e tyre për lirinë tonë, për t’i dhënë fund vuajtjeve të kombit tonë nga tirania. Angazhimi i tyre për Kosovën ishte urë për një miqësi afatgjatë strategjike midis dy vendeve tona. Rroftë miqësia jonë dhe Zoti bekoftë Amerikën!” ka shkruar Pacolli në Facebook

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...