"Thaçi u bë ndihmës i Beogradit, ndërsa Rugova do të kishte ndërprerë bisedimet me ta, kur.." - Bota Sot
"Thaçi u bë ndihmës i Beogradit, ndërsa Rugova do të kishte ndërprerë bisedimet me ta, kur.."

Aktuale

"Thaçi u bë ndihmës i Beogradit, ndërsa Rugova do të kishte ndërprerë bisedimet me ta, kur.."

Nga: H.O. Më: 15 qershor 2019 Në ora: 10:52
Arkiv

Profesor Enver Bytyçi na një prononcim për "Bota sot", thotë se ndonëse Presidenti Thaçi u bë ndihmës i Beogradit, Presidenti Ibrahim Rugova do të kishte ndërprerë bisedimet në momentin që do të shihte se Beogradi po spekullon.

Image
Enver Bytyçi

“Në Prishtinë, Hashim Thaçi u bë ndihmës I Beogradit në këtë lojë antishqiptare të tij. Po të ishte Ibrahim Rugova, edhe nëse do binte dakord për bisedime me Serbinë, në momentin që do shihte se Beogradi po spekulloe, ai do ta kishte ndërprerë dialogun. Hashim Thaçi jo vetëm nuk e ndërpreu, por e zhvilloi miqësinë dhe bëri shërbime ndaj Beogradit si asnjë shqiptar tjetër në historinë e re të Kosovës e të Shqipërisë, derisa erdhi të shkëmbimi i territoreve dhe ndarja e Kosovës”, thotë ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...