Ja dy armiqtë që po e fusin në ngatërresa LDK-në - Bota Sot
Ja dy armiqtë që po e fusin në ngatërresa LDK-në

Aktuale

Ja dy armiqtë që po e fusin në ngatërresa LDK-në

Nga: N.Sh Më: 15 qershor 2019 Në ora: 18:50
LDK

Lidhja Demokratike e Kosovës, në këtë vit është duke i mbajtur zgjedhjet e brendshme të cilat po kalojnë me probleme të shumta.

Të paktën nëpër media dhe disa video të publikuara po shihet se brenda LDK-së ka një përçarje edhe pse krerët e saj po e mohojnë një gjë të tillë.

Ish-mjeku i UÇK-së, Liri Loshi thotë se LDK-ja ka dy armiq.

Ai përmes një postimi në Facebook, shprehet se, kajta e madhe dhe mundësia e vogël në LDK po e fut në ngatërresa këtë parti.

“Janë dy armiq që po e fusin në ngatërresa LDK-në. E para quhet Kajta e Madhe. E dyta quhet Mundësia e Vogël. Gjithnjë sipas tregimit për ngatërresën e dy vëllezërve për retë që dukeshin si dele dhe për qiellin që dukej si livadh. Nuk di një parti tjetër politike që krejt jetën e ka kaluar me ëndrra dhe që falë ëndrrave ende mbijeton!”, shkruan Loshi, transmeton gazeta “Bota sot”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...