Berisha: Pejes po i kthehet në memorial të kujtimit dhe nderimit, simboli i trimërisë, Shkelzen Hardinaj - Bota Sot
Berisha: Pejes po i kthehet në memorial të kujtimit dhe nderimit, simboli i trimërisë, Shkelzen Hardinaj

Aktuale

Berisha: Pejes po i kthehet në memorial të kujtimit dhe nderimit, simboli i trimërisë, Shkelzen Hardinaj

Nga: Z.B Më: 16 qershor 2019 Në ora: 16:46
Pamje ngavendi i ngjarjes

Zëvendësministri i Punëve të Jashtme, Anton Berisha, ka bërë të ditur se në 20 vjetorin e çlirimit të Pejës, këtij qyteti iu kthye në memorial të kujtimit heroi i Kosovës, Shkelzen Haradinaj, përcjell “Bota sot”.

Berisha këtë e ka bërë të ditur përmes një postimi në Facebook ku ka shkruar se, “... simboli i trimërisë, burrërisë dhe flijimit në mbrojtje të popullatës, Heroi i Kosovës, Shkelzen Haradinaj bashkë me 183 dëshmorët e komunës së Pejës”.

Postimi i plotë:

”Në 20 vjetorin e çlirimit të Pejës, sot në qendër të qytetit po kthehet në memorial të kujtimit dhe nderimit, simboli i trimërisë, burrërisë dhe flijimit në mbrojtje të popullatës, Heroi i Kosovës, Shkelzen Haradinaj bashkë me 183 dëshmorët e komunës së Pejës.

Urime 16 qershori dita e çlirimit të Pejës.
Lavdi të rënëve për liri. “🇦🇱
(A.B.)
 

Image
Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...