Rrahja në LDK, Policia konfirmon se ka arrestuar 3 persona - Bota Sot
Rrahja në LDK, Policia konfirmon se ka arrestuar 3 persona

Aktuale

Rrahja në LDK, Policia konfirmon se ka arrestuar 3 persona

Më: 16 qershor 2019 Në ora: 18:32
Foto ilustrim

Policia e Kosovës ka arrestuar tre persona për rrahjen që ka ndodhur ndërmjet anëtarëve të LDK’së në nëndegën e kësaj partie në Mat të Prishtinës.

Këtë e ka konfirmuar zëdhënësja e Policisë, Flora Ahmeti, e cila ka treguar se pasi kanë pranuar informacionin se ka ndodhur një mosmarrëveshje ndërmjet disa personave në një shkollë në Matiqan, kanë reaguar menjëherë.

“Sot rreth orës 17:30 kemi pranuar informatën për një mosmarrëveshje mes disa personave ne një shkolle ne Matiqan. Menjëherë  njësitet policore te Drejtorisë Rajonale te policisë ne Prishtine, kane intervenuar dhe kane  shoqëruar ne stacion policor tre persona.  Me rastin po merren njësitet kompetente”, ka thënë ajo për Express.

Rrahja ka ndodhur pas orës 17:00, kur edhe kishte nisur procesin e brendshëm zgjedhor kjo nëndegë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...