Edhe i pasur edhe pret kredi, ky është Presidenti Thaçi - Bota Sot
Edhe i pasur edhe pret kredi, ky është Presidenti Thaçi

Aktuale

Edhe i pasur edhe pret kredi, ky është Presidenti Thaçi

Më: 16 qershor 2019 Në ora: 20:36
Hashim Thaçi

Presidenti Hashim Thaçi, i cili ka deklaruar se ka mbi mijëra pasuri në toka e shtëpi, bashkë me zonjën e parë të dy thonë se kanë të hyra vjetore me paga e mëditje diku mbi 60 mijë euro. Është duke pritur edhe për një kredi të madhe për shtëpi. Në këtë dokumentar shpjegohet se e krijoj pasurinë Presidenti Hashim Thaçi edhe pse ka pasuri prapë po pret të merr kredi. Sa vlen pasuria e tij?.

InDoks në këtë episod do të sjell edhe një herë në vëmendjen e publikut pasuritë e njerëzve që e drejtojnë Republikën. Sa peshon ajo pasuri dhe si e bënë atë. Kush është milionerë pa pasur as një kompani e as aksione në biznese. Kush u pasurua pasi hyri në politikë. Janë këto disa pyetje që marrin përgjigje, bashkë edhe me shumë dilema rreth deklarimit të pasurisë së drejtuesve milionerë të një shteti të varfër.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...