Hazir Borovci i LDK-së: Dikur ishte këshilltar i Rexhep Selimit - Bota Sot
Hazir Borovci i LDK-së: Dikur ishte këshilltar i Rexhep Selimit

Aktuale

Hazir Borovci i LDK-së: Dikur ishte këshilltar i Rexhep Selimit

Më: 17 qershor 2019 Në ora: 01:05
Hazir Borovci dhe Rexhep Selimi

Zgjedhjet e brendshme në LDK kanë marrë një rrjedhë jo demokratike dhe tepër dramatike, rrahje dhe grushte po përdoren tani.

Në këtë proces duket zgjedhor të brendshëm duket se ka dy përplasje, Rasti i fundit në Degën e III të LDK-së.

Atje dy kandidatë për kryetar të Degës së III të të LDK-së: Hazir Borovcit kryetarit aktual të Degës dhe Arban Abrashit, deputetit dhe ish-ministrit në Qeverinë Mustafa, militantët e tyre janë rrahur mes vete.

Image

Por në Facebook po qarkullon një foto ku tregon se Hazir Borovci gjatë viteve 1999-200 ishte këshilltar i Lartë Politik në Ministrinë e Rendit Publik në Qeverinë e Përkohshme të Kosovës me ministër Rexhep Selimin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...