Në rrahjen me karrige në LDK u përfshi edhe një gardian burgu - Bota Sot
Në rrahjen me karrige në LDK u përfshi edhe një gardian burgu

Aktuale

Në rrahjen me karrige në LDK u përfshi edhe një gardian burgu

Më: 17 qershor 2019 Në ora: 19:45
Foto ilustrim

Në rrahjen mes disa aktivistëve të LDK-së e cila gjatë ditës së djeshme në lagjen Mati në Prishtinë, saktësisht në degën e tretë, është përfshirë edhe një zyrtar korrektues.

Lidhur me këtë incident, Policia e Kosovës ka njoftuar se janë arrestuar 6 persona ku në mesin e tyre ka qenë edhe zyrtari me inicialet, R. G.

Për këtë, Shërbimi Korrektues i Kosovës ka njoftuar se ka marr masa ndaj zyrtarit në fjalë duke e suspenduar dhe iniciuar procedurë disiplinore.

“Shërbimi Korrektues i Kosovës pas njoftimit nga policia e Kosovës se zyrtari korrektues me inicialet R. G është përfshirë në rrahje gjatë kuvendit zgjedhor të LDK-së, ka marr masa duke e suspenduar zyrtarin në fjalë dhe menjëherë ka iniciuar procedurën disiplinore. Masa disiplinore do të mbetet në fuqi deri në vendimin final të komisionit disiplinor”, kanë thënë nga Shërbimi Korrektues.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...