Loshi, opozitës: O heshtni, o’ bëjuni si Kadri Veseli - Bota Sot
Loshi, opozitës: O heshtni, o’ bëjuni si Kadri Veseli

Aktuale

Loshi, opozitës: O heshtni, o’ bëjuni si Kadri Veseli

Nga: v.r Më: 20 qershor 2019 Në ora: 17:25
Kadri Veseli

Duket që veprimi fundit i Kadri Veselit, duke liruar nga detyra antarët që kanë aktakuzë, ka marr pëlqimin e shumë personave publik. Ndër ta, pëlqim ndaj veprimeve të Veselit, ka dhënë dhe Liri Loshi, publicist dhe njohës i rrethanave politike, shkruan Bota sot.

Loshi, nëpërmjet një statusi në rrjetin e tij social në Facebook, ka thënë se fansat e LDK-së dhe VV-së nuk po dinë çka me thanë, veç me sha! Këta të AAK-së dhe NISMES i kanë shti veshtë në lesh taman si njeriu kur zithet në faj. Kurrkush nuk ka pritë që shpërthen zolla e Kadrisë.

Postimi plotë i Loshit:

Fansat e LDK-së dhe VV-së nuk po dinë çka me thanë, veç me sha! Këta të AAK-së dhe NISMES i kanë shti veshtë në lesh taman si njeriu kur zithet në faj. Kurrkush nuk ka pritë që shpërthen zolla e Kadrisë. Nuk kam pritë as unë, por nuk më ka zënë “gafil” si ata me metë t’u “shllajfitë” herë para, herë prapa. Unë po ju them se Kadri Veseli e ka seriozisht dhe asnjë manovër tjetër nuk iu ban punë, pos me ba edhe ju si ai. Sidomos AAK-ja dhe NISMA duhet të lëvizin shpejt, përndryshe kanë me pasë problem pragun zgjedhor me kalu! Nuk fitohen ma votat me kërrk taksa e kerrk ushtria e kha të mbytun në korrupsion deri në fyt. Nuk na duhen ma patritotë kundër Serbisë. Na duhen patriot kundër korrupsionit dhe nepotizmit. Na duhet një Kosovë ndryshe dhe me njerëz të pastër. Kadri Veseli është bishti i sopatës. Kur të gjitha drutë e prera me sopatë djegën në oxhak, rradha i vjen edhe bishtit. Por ne presim që kështu si Kadriu të veprojmë edhe bishtat tjerë, Ramushi, Isa, Fatmiri...

Loshi, opozitës: O heshtni, o’ bëjuni si Kadri Veseli

Duket që veprimi fundit i Kadri Veselit, duke liruar nga detyra antarët që kanë aktakuzë, ka marr pëlqimin e shumë personave publik. Ndër ta, pëlqim ndaj veprimeve të Veselit, ka dhënë dhe Liri Loshi, publicist dhe njohës i rrethanave politike, shkruan Bota sot.

Loshi, nëpërmjet një statusi në rrjetin e tij social në Facebook, ka thënë se fansat e LDK-së dhe VV-së nuk po dinë çka me thanë, veç me sha! Këta të AAK-së dhe NISMES i kanë shti veshtë në lesh taman si njeriu kur zithet në faj. Kurrkush nuk ka pritë që shpërthen zolla e Kadrisë.

Postimi plotë i Loshit:

Fansat e LDK-së dhe VV-së nuk po dinë çka me thanë, veç me sha! Këta të AAK-së dhe NISMES i kanë shti veshtë në lesh taman si njeriu kur zithet në faj. Kurrkush nuk ka pritë që shpërthen zolla e Kadrisë. Nuk kam pritë as unë, por nuk më ka zënë “gafil” si ata me metë t’u “shllajfitë” herë para, herë prapa. Unë po ju them se Kadri Veseli e ka seriozisht dhe asnjë manovër tjetër nuk iu ban punë, pos me ba edhe ju si ai. Sidomos AAK-ja dhe NISMA duhet të lëvizin shpejt, përndryshe kanë me pasë problem pragun zgjedhor me kalu! Nuk fitohen ma votat me kërrk taksa e kerrk ushtria e kha të mbytun në korrupsion deri në fyt. Nuk na duhen ma patritotë kundër Serbisë. Na duhen patriot kundër korrupsionit dhe nepotizmit. Na duhet një Kosovë ndryshe dhe me njerëz të pastër. Kadri Veseli është bishti i sopatës. Kur të gjitha drutë e prera me sopatë djegën në oxhak, rradha i vjen edhe bishtit. Por ne presim që kështu si Kadriu të veprojmë edhe bishtat tjerë, Ramushi, Isa, Fatmiri...

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...