Pamje e dhimbshme: Ja çka e detyruan çetnikët serbë që të bëjë plaku shqiptar - Bota Sot
Pamje e dhimbshme: Ja çka e detyruan çetnikët serbë që të bëjë plaku shqiptar

Aktuale

Pamje e dhimbshme: Ja çka e detyruan çetnikët serbë që të bëjë plaku shqiptar

Nga: N.Sh Më: 22 qershor 2019 Në ora: 20:34
Plaku shqiptar

Në kohën e luftës në Kosovë, çetnikët serbë me në krye kryekriminelin Sllobodan Millosheviq e kishin detyruar një të moshuar shqiptar që të flas keq për Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës, shkruan gazeta "Bota sot".

Gjatë një interviste të realizuar me dhunë, serbët e udhëzojnë shqiptarin që të shprehet se UÇK-ja në Reçak është në fakt ajo që po kryen krime.

“Çfarë po bëjnë ata, UÇK në fshat, fol”, dëgjohen ushtarët serbë ndërsa e udhëzojnë të moshuarin shqiptar të flasë në gjuhën serbe.

Pamja e dhimbshme e plakut fisnik shqiptar i cili refuzon të flas keq për UÇK-në dhe shqiptarët do të mbetet pa dyshim një imazhet më të tmerrshme të asaj që regjimi gjenocidal i Millosheviqit bëri në Kosovë.

Por, megjithatë ky nuk është rasti i vetëm. Pasi kemi parë dhe dëgjuar se raste të tilla të detyruar nga kriminelët serbë kemi me qindra.

Madje ka rast familjarët i kanë shty që të përdorin dhunë ndaj njëri tjetrit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...