Skandali i Besim Beqajt, Hoti kërkon nga frizeret të protestojnë: Askush nuk do t - Bota Sot
Skandali i Besim Beqajt, Hoti kërkon nga frizeret të protestojnë: Askush nuk do t

Aktuale

Skandali i Besim Beqajt, Hoti kërkon nga frizeret të protestojnë: Askush nuk do t

Nga: A.M. Më: 25 qershor 2019 Në ora: 20:28
Avdullah Hoti

Shefi i Grupit të LDK-së, Avdullah Hoti ka reaguar pasi që ministria e Inovacionit dhe Ndërmarrësisë ka subvencionuar një sallon ondulimi, për të cilën ka thënë se Komisioni për Mbikëqyrje të Financave Publike do të shqyrtojë me kujdes këtë raport .

Hoti ka shkruar në Facebook, se ligjit askush nuk do t'i ikë dhe se drejtësi do të ketë sado e vonuar.

Postimi i plotë

QEVERIA SUBVENCIONON FRIZERET

Raporti i Auditorit per 2018 deshmon se Ministria e Inovacionit dhe Ndermarresise ka subvencionuar nje frizere.

Pse taksat e qytetareve duhet te jepen subvencion per frizere? A perben ky lloj biznesi interes publik qe duhet te subvencionohet? A perben ky lloj biznesi inovacion, per te cilen ceshtje eshte themeluar kjo Ministri?

Te gjithe frizeret kane te drejta te barabarta para ligjit, dhe me te drejte do te mund te protestojne dhe te kerkojne trajtim te njetje.

Komisioni per Mbikeqyrje te Financabe Publike do te shqyrtoje me kujdes kete raport. Ligjit askush nuk do t'i ike, drejtesi do te kete sado e vonuar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...