‘Ultimatumi’ i Haki Rugovës: Ramush Haradinajn e rrëzojmë në shtator - Bota Sot
‘Ultimatumi’ i Haki Rugovës: Ramush Haradinajn e rrëzojmë në shtator

Aktuale

‘Ultimatumi’ i Haki Rugovës: Ramush Haradinajn e rrëzojmë në shtator

Më: 8 korrik 2019 Në ora: 23:15
Haki Rugova

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Haki Rugova, ka thënë në një intervistë, se qeveria e tanishme e udhëhequr nga kryeministri Ramush Haradinaj mund të i ketë ditët e numëruara.

Rugova thotë se partia e tij po ngul këmbë për zgjedhje të parakohshme për shkak të keqqeverisjes që po i bëhet vendit nga qeveria e tanishme.

“Asnjë segment i qeverisjes nuk është duke punuar si duhet dhe ky koalicion nuk mund t’i zgjidhë problemet madhore”, ka thënë Rugova.

Tutje Rugova ka shtuar se është i sigurtë që zgjedhjet do i fitojë partia e tij dhe do jetë pikërisht ajo që do marrë qeverisjen e vendit.

“Kjo qeveri nuk mund të shkojë më larg se në vjeshtë”, ka thënë Rugova.

Po ashtu Rugova nuk e ka mohuar mundësinë që të i futet garës për kryetar të LDK’së. Sa i përket rrahjeve që e kanë përcjellur procesin e zgjedhjeve të brendshme në partinë e tij ai ka thënë se kjo nuk mund të ndikojë keq në elektorat.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...