Deputeti i pozitës: Hashim Thaçi e ka në dorë Isa Mustafën - Bota Sot
Deputeti i pozitës: Hashim Thaçi e ka në dorë Isa Mustafën

Aktuale

Deputeti i pozitës: Hashim Thaçi e ka në dorë Isa Mustafën

Më: 9 korrik 2019 Në ora: 00:34
Hashim Thaçi me Isa Mustafën

Deputeti në Kuvendin e Kosovës, i cili sapo ka formuar partinë Euroatlantike, Milam Zeka është i ftuar sonte në emisionin DPT te Fidani në T7.

Zeka ka folur për gjendjen brenda Lidhjes Demokratike të Kosovës si dhe për kryetarin Isa Mustafa në veçanti.

“Thaçi e ka në dorë Isa Mustafën”, ka deklaruar Zeka.

. Unë besoj që edhe në të ardhëm do të ketë një koalicion mes PDK dhe LDK. Edhe qeveria e tanishme është produkt i Hashim Thacit e Rrahim Pacolit. Pra, unë po them që Hashim Thaci e ka në dorë edhe LDK’së edhe Isa Mustafën”.

Tutje Zeka ka folur për LDK’në.

“Isa Mustafa e ka shkatërru nga brenda LDK’në”, ka thënë Zeka.

“Sot për sot edhe LDK edhe PDK janë dy parti që janë në shkatërrim e sipër”

Po ashtu Zeka ka treguar se partia e tij e re ka vijë të kuqe me LDK’në për sa kohë që ajo udhëhiqet nga Isa Mustafa.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...