Godet ish shoku i Thaçit: ‘Eu Hashim, he serbomadh’ - Bota Sot
Godet ish shoku i Thaçit: ‘Eu Hashim, he serbomadh’

Aktuale

Godet ish shoku i Thaçit: ‘Eu Hashim, he serbomadh’

Nga: N.H Më: 10 korrik 2019 Në ora: 00:03
Hashim Thaçi

Veprimtari Sali Rexhaj, i cili ka bashkëpunuar kohë më parë me presidentin Hashim Thaçin, ka reaguar në lidhje me përgjimet telefonike të dala tashmë në media, ku kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev tregon mbi planet sekrete për ndarjen e Kosovës.

Ai lidhur me këtë thotë se këtë plan kaq ambicioze nuk e ka pasur as Rankoviqi e Qosiqi, po Garashanini e Vlladan Gjorgjeviqi.

Ja shkrimi i tij:

Nese Hashimi i paska premtuar per ti dhene Vuqiqit, Putinit dhe Erdoganit dhjet komuna te Kosoves siq tha Zaevi, po na del se pos Zubin Potokut, Leposaviqit e Zveqanit, po na shkojkan edhe Mitrovica, Istogu, Skenderaji, Vushtrria, Podujeva, Obiliqi e Prishtina.
Kete plan kaq ambicioze nuk e ka pase Rankoviqi e Qosiqi, po Garashanini e Vlladan Gjorgjeviqi.
Eu Hashim he serbomadh.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...