Universitetin e Prishtinës, e merr uji - Bota Sot
Universitetin e Prishtinës, e merr uji

Aktuale

Universitetin e Prishtinës, e merr uji

Nga: v.r Më: 10 korrik 2019 Në ora: 14:45
Fakullteti filologjik

Shiu i pandërprerë që është duke rënë tërë territorin e Kosovës, ka vështirësuar rrugët në komunikacion gjithandej vendit.

Por, një lajm i hidhur vjen nga ambientet e Fakultetit të Filologjisë, ku sipas fotografive të ofruara nga profesor Milazim Krasniqi, shohim që vërshimet e ujit kanë depërtu përbrenda objektit.

Postimi plotë i Krasniqit:

Pamje te trishtueshme ne Fakultetin e Filologjise dhe FShMN:shiu po shkaterron sallat, zyrat, pajisjet. Tere diten asnje reagim nga firma qe e ka hequr kulmin dhe e ka lene objektin zbuluar. Asnje reagim as nga rektorati(zyra qe shihet eshte e njerit nga prorektoret!) Asnje reagim nga MASHT. Cka do te thote krejt kjo heshtje? Ne sot patem gezimin e diplomimit te studenteve, te cilin na e lendon kjo gjendje e trishtueshme e fakultetit dhe kjo indiference e institucioneve. Thjesht e sheh njeriu me sy mjerimin dhe nuk arrin ta besoje deri ku ka shkuar degradimi ne kete vend.

 

Image
Image
Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...