Hoxhaj: Bota ishte dëshmitare për gjenocidin e Serbisë në Srebrenicë - Bota Sot
Hoxhaj: Bota ishte dëshmitare për gjenocidin e Serbisë në Srebrenicë

Aktuale

Hoxhaj: Bota ishte dëshmitare për gjenocidin e Serbisë në Srebrenicë

Nga: A.SH Më: 11 korrik 2019 Në ora: 12:45
Serbrenicë

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj kujton 24 vjetorin e gjenocidit serb në Serbrenicë, duke thënë se bota ishte dëshmitare e këtij gjenocidi.

Postimi në Facebook:

24 vjet më parë bota ishte dëshmitare e gjenocidit të Serbisë në Srebrenicë, i cili nuk ishte pasojë e luftës por qëllimi i saj. Serbia vazhdon ta mohojë gjenocidin në Bosnje dhe në Kosovë, si dhe vazhdon t’i glorifikojë kriminelët. Beogradi duhet ta ndryshojë politikën që çoi Ballkanin në luftëra dhe t’i sjellë fajtorët para drejtësisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...