Limaj: Srebenica përjetoi masakrën më të madhe nga regjimi i Millosheviqit - Bota Sot
Limaj: Srebenica përjetoi masakrën më të madhe nga regjimi i Millosheviqit

Aktuale

Limaj: Srebenica përjetoi masakrën më të madhe nga regjimi i Millosheviqit

Më: 11 korrik 2019 Në ora: 12:45
Fatmir Limaj

Zëvendëskryeministri i Kosovës Fatmir Limaj, kujtuar 24-vjetorin e masakrës së Srebenicës.

Limaj shkruan se qytetarët e Kosovës ndajnë dhimbjen me familjarët e viktimave të Srebenicës, pasiqë ata kanë qenë vet viktima të regjimit kriminal të Millosheviqit.

Shkrimi i plotë i Limajt

24 vjet më parë Srebrenica përjetoi masakrën më të madhe të pas Luftës së Dytë Botërore, të urdhëruar nga regjimi kriminal i Millosheviqit. Në këtë përvjetor kujtojmë me dhimbje të madhe rreth 8 mijë njerëz të pafajshëm, burra e gra, pleq dhe të rinj të cilët përjetuan një gjenocid të paparë. Qytetarët e Kosovës ndajnë dhimbjen me familjarët e viktimave të Srebrenicës duke qenë edhe vetë viktima të atij regjimi. FL

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...