Gani Geci publikon dëshmi të papara: Ja tre personat që kryem aksionin e parë në Kosovë me urdhër të Adem Jasharit (Pamjet) - Bota Sot
Gani Geci publikon dëshmi të papara: Ja tre personat që kryem aksionin e parë në Kosovë me urdhër të Adem Jasharit (Pamjet)

Aktuale

Gani Geci publikon dëshmi të papara: Ja tre personat që kryem aksionin e parë në Kosovë me urdhër të Adem Jasharit (Pamjet)

Nga: N.H Më: 15 korrik 2019 Në ora: 19:34
Gani Geci

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Gani Geci, përmes llogarisë së tij në Facebook, ka publikuar disa fotografi të papara deri më tani.

Geci thotë se këto foto janë shkrepur në vitin 1992, pas aksionit të parë kundër forcave serbe në Republikën e Kosovës.

Tutje, ai thotë se fotoja e parë është shkrepur në fshatin Llaushë, ndërsa fotoja e dytë është shkrepur pas kalimit legal në Shqipëri.

Image
Image

Ja shkrimi i tij në Facebook:

Këto foto janë shkrepur në vitin 1992,pas aksionit të parë kundër forcave serbe në Republikën e Kosovë.

Fotoja e parë shkrepur në fshatin Llaushë ndërsa fotoja e dytë e shkrepur pas kalimit tonë legal në Shqipëri.

Ishim ne tre të cilët kryem aksionin e parë në Kosovë me urdhër të komandantit-legjendar Adem Jashari. Unë Gani Geci, Xhevahir Geci dhe Agim Geci.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat