Vrasja e 11-vjeçarit në Fushë Kosovë, reagon edhe misioni i OSBE-së - Bota Sot
Vrasja e 11-vjeçarit në Fushë Kosovë, reagon edhe misioni i OSBE-së

Aktuale

Vrasja e 11-vjeçarit në Fushë Kosovë, reagon edhe misioni i OSBE-së

Më: 17 korrik 2019 Në ora: 15:13
Foto ilustrim

Edhe misioni i OSBE-së ka reaguar për vrasjen e 11 vjeçarit në Fushë Kosovë.

Përmes një komunikate për media, shefi i zyrës së OSBE-së në Kosovë, Jan Braathu e ka përshëndetur reagimin e shpejtë të policisë për identifikimin dhe arrestimin e të dyshuarit lidhur me këtë rast.

“Reagimi i Policisë së Kosovës tregon se komunitetet pakicë në Kosovë nuk do të neglizhohen”, ka thënë Braathu.

Po ashtu, ky mision e ka ngushëlluar familjen e viktimës.

Ndërkaq më herët, ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri ka kërkuar sqarimin e rrethave të rastit tragjik.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...