Mogherini: Zgjerimi në Ballkan - çështje e pajtimit të Evropës - Bota Sot
Mogherini: Zgjerimi në Ballkan - çështje e pajtimit të Evropës

Aktuale

Mogherini: Zgjerimi në Ballkan - çështje e pajtimit të Evropës

Më: 17 korrik 2019 Në ora: 18:48
Federica Mogherini

Shefja e diplomacisë evropiane në largim, Federica Mogherini, deklaroi sot se çështja e zgjerimit të BE-së në Ballkanin Perëndimor është një çështje e pajtimit dhe bashkimit të kontinentit evropian.

Duke folur për zbatimin e Strategjisë Globale të BE-së para Parlamentit Evropian, Mogherini vlerësoi se përafrimi i vendeve të Ballkanit Perëndimor është investim në sigurinë, stabilitetin dhe prosperitetin evropian.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...