Aksion para Qeverisë në mbështetje të KSHC dhe AKA - Bota Sot
Aksion para Qeverisë në mbështetje të KSHC dhe AKA

Aktuale

Aksion para Qeverisë në mbështetje të KSHC dhe AKA

Më: 18 korrik 2019 Në ora: 07:46
Qeveria e Kosovës, foto arkiv

Organizata për Rritjen e Cilësisë në Arsim, e njohur me akronimin ORCA, sot do nërmarrë një aksion në mbështetje të Këshillit Shtetëror të Cilësisë dhe bordit të Agjencisë së Kosovës për Akreditim.

Më saktësisht, ORCA me këtë aksion proteston kundër ndërhyrjeve politike në këto dy institucione.

Së fundmi, Këshilli Shtetëror i Cilësisë dhe Agjencia e Kosovës për Akreditim po përballen me presione publike për shkak të vendimit për mos akreditimin e tri universiteteve publike.

Aksioni do mbahet prej orës 12:00 para objektit të qeverisë në sheshin “Skënderbeu”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...