Haradinaj: Jemi partner me sipërmarrësit e diasporës që punojnë për zhvillimin Kosovës - Bota Sot
Haradinaj: Jemi partner me sipërmarrësit e diasporës që punojnë për zhvillimin Kosovës

Aktuale

Haradinaj: Jemi partner me sipërmarrësit e diasporës që punojnë për zhvillimin Kosovës

Më: 18 korrik 2019 Në ora: 10:06
Ramush Haradinaj u takua me me kryetarin e unionit të bizneseve të diasporës në Gjermani, Nazmi Viqa dhe Vllaznim Kelmendin, drejtor për financa dhe marketing.

Kryeministri Ramush Haradinaj ka pasur një takim pune me kryetarin e unionit të bizneseve të diasporës në Gjermani, Nazmi Viqa dhe Vllaznim Kelmendin, drejtor për financa dhe marketing.

Haradinaj tha se kanë biseduar për mundësitë që afaristët kosovarë ta investojnë kapitalin e tyre edhe në Kosovë.

“Falënderues për sipërmarrësit e diasporës që po punojnë bashkë për një zhvillim dinamik të Kosovës dhe në këtë drejtim Qeverinë do ta kenë partner të përhershëm”, tha Haradinaj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...