Diçka e padëgjuar, ja çfarë thoshte Albright për Thaçin... - Bota Sot
Diçka e padëgjuar, ja çfarë thoshte Albright për Thaçin...

Aktuale

Diçka e padëgjuar, ja çfarë thoshte Albright për Thaçin...

Nga: Z.B Më: 18 korrik 2019 Në ora: 16:59
Madeleine Albright dhe Hashim Thaçi

Në librin e saj ish-sekretarja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Madeline Albright,  përveç shumë gjerave që ka shkruar, ajo e ka përmendur edhe takimin me presidentin e tanishëm të Kosovës, Hashim Thaçi, e cila e ka quajtur kokëfortë dhe një student me mundësi të shkëlqyera, me prirje për ta dorëzuar detyrën me vonesë, shkruan “Bota sot”.

Pjesë e shkëputur nga libri i saj:

“Që në takimin e parë ashtu si edhe në takimet e mëvonshme, u habita nga mosha e tij e re dhe mungesa e përvojës, çka e bënin atë here kokëfortë e here të etur për t’u pëlqyer tjerëve. Në rastin e Rugovës ndjeja se i drejtohesha një kolegu të çuditshëm akademik. Thaçi më ngjante më shume me një student me mundësi të shkëlqyera, me prirje për ta dorëzuar detyrën me vonesë”, ka shkruar ajo.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...