Te Dheu i Bardhë kolona deri në 120 metra, kaq janë pritjet - Bota Sot
Te Dheu i Bardhë kolona deri në 120 metra, kaq janë pritjet

Aktuale

Te Dheu i Bardhë kolona deri në 120 metra, kaq janë pritjet

Më: 18 korrik 2019 Në ora: 17:18
Foto ilustrim

Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar, ka njoftuar se ën dy pikë kalimet kufitare në Kosovë, atë te Dheu i Bardhë, dhe në Merdare janë shkaktuar kolona.

Sipas njoftimit në pikë kalimin kufitar Te dheu i bardhë kolonat në hyrje janë deri në 120 metra, ndërsa në dalje deri në 15 metra.

Kurse te pikë kalimi kufitar në Merdare kolonat janë deri në 100 metra në hyrje.

Image

Ndërsa sipas kësaj qendre pritjet në pikë kalimin te Dheu i Bardhë në hyrje janë deri në një orë, kurse në Merdare deri në 20 minuta.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...