Veseli takon Kongresmenin Lee Zeldin, ja çfarë kanë diskutuar - Bota Sot
Veseli takon Kongresmenin Lee Zeldin, ja çfarë kanë diskutuar

Aktuale

Veseli takon Kongresmenin Lee Zeldin, ja çfarë kanë diskutuar

Nga: Z.B Më: 18 korrik 2019 Në ora: 19:07
Pamje nga takimi

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka bërë të ditur se është takuar me Kongresmenin Lee Zeldin, i cili bashkë me Kongresmenin Eliot Engel ka sponzorizuar Rezolutën për vëllezërit Bytyçi, të cilët janë vrarë forcat serbe gjatë kohës së luftës në Kosovë, përcjell “Bota sot”.

Veseli këtë e ka bërë të ditur përmes një postimi në Facebook i cili ka shkruar se i falënderova kongresmenin, që nëpërmjet kësaj rezolute e cila u votua dje nga Komiteti për punë të Jashtme i Kongresit Amerikan, i bëhet thirrje Serbisë që të gjejë dhe të dënojë kriminelët serbë që kanë vrarë vëllezërit Bytyçi.

Postimi i plotë:

Me kënaqësi të veçantë sot takova Kongresmenin Lee Zeldin, i cili bashkë me Kongresmenin Eliot Engel ka sponzorizuar Rezolutën për vëllezërit Bytyçi, të vrarë nga forcat serbe gjatë kohës së luftës në Kosovë.
Përzemërsisht falënderova kongresmenin, që nëpërmjet kësaj rezolute e cila u votua dje nga Komiteti për punë të Jashtme i Kongresit Amerikan, i bëhet thirrje Serbisë që të gjejë dhe të dënojë kriminelët serbë që kanë vrarë vëllezërit Bytyçi.
Gjithashtu e informova kongresmenin për iniciativën për formimin e Tribunalit për gjenocidin serb në Kosovë, si një hap që duhet të ndërmerret për të sjellë drejtësi për mijëra viktima civile.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...