Numri i këshilltarëve të Haradinajt shkon në 33 - Bota Sot
Numri i këshilltarëve të Haradinajt shkon në 33

Aktuale

Numri i këshilltarëve të Haradinajt shkon në 33

Më: 18 korrik 2019 Në ora: 20:04
Ilustrim

Kryeministri Haradinaj ka emëruar këshilltarin e 33 në qeverinë e tij, zyra e kryeministrit hap konkurs për nënkordinator.

Edhe një këshilltar i është shtuar listës së gjatë të  stafit të kryeministrit Ramush Haradinaj. 

Të enjten shefi i qeverisë e ka emëruar këshilltar të jashtëm politik Shkelzen Sopjanin.

Ky i fundit është avokat dhe ish inspektor i përgjithshëm i Agjenisë Kosovare të Inteligjencës.

Sopjani është i tridhjetë e treti në listën e këshilltarëve të kryeministrit.

E ky numër i këshilltarëve nuk po shihet i nevojshëm.

Sipas analistit Imer Mushkolaj para pesë viteve ishte vetë Haradinaj njëri ndër kritikuesit për qeveritë e mëdha.

E Zyra e Kryeministrit ka hapur një konkurs së fundit për një pozitë të një nënkoordinatori rajonal, po ashtu kjo zyrë po kërkon edhe një asistente për këtë pozitë.

Ky veprim po shihet si tejet i gabuar. Sipas Mushkolajt ky akt i qeverisë është i mjerueshëm.

Një ndër kritikat e Qeverisë Haradinaj këto dy vite ka qenë për numrin e madh të zëvendëskryeministrave, ministrave, zëvendësministrave, këshilltarëve e koordinatorëve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...