Reagon edhe këshilltarja e presidentes kroate, befason me fjalët për Haradinajn - Bota Sot
Reagon edhe këshilltarja e presidentes kroate, befason me fjalët për Haradinajn

Aktuale

Reagon edhe këshilltarja e presidentes kroate, befason me fjalët për Haradinajn

Nga: A.ZH Më: 19 korrik 2019 Në ora: 18:03
Gentiana Fana me presidentin e Kosovës dhe presidenten kroate

Gentiana Fana, këshilltare e presidentes kroate, ka komentuar dorëheqjen e kryeminstrit të Kosovës Ramush Haradinaj dhe ftesën ndaj tij nga Gjykata Speciale.

Ajo ka thënë se nuk pajtohet me veprimet e Haradinajt si kryeministër, mirëpo e ka quajtur padrejtësi, ftesën ndaj tij nga Specialja, përcjell Bota sot.

“Sot gjithë Kosova e çdo Shqiptar po qan me ty”, ka shkruar Fana.

Postimi i Fanës:

Nuk pajtohem me veprimet e Ramush Haradinajt si kryeministër por kur bëhet padrejtësi e tillë nuk duhet të heshtim por të bëhemi një dhe se bashku ta mbrojmë njeriun që sakrifikoi aq shumë për pavarësinë tonë.

Sot gjithë Kosova e çdo Shqiptar po qan me ty!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...