Mediat serbe: Ambasadori i ri rus në Beograd bart porosi për Vuçiqin lidhur me Kosovën - Bota Sot
Mediat serbe: Ambasadori i ri rus në Beograd bart porosi për Vuçiqin lidhur me Kosovën

Aktuale

Mediat serbe: Ambasadori i ri rus në Beograd bart porosi për Vuçiqin lidhur me Kosovën

Nga: F.B Më: 21 korrik 2019 Në ora: 12:11
Foto ilustrim

Ambasadori i ri i Rusisë në Serbi Aleksandar Bocan Harçenko që do të marr detyrën e ambasadorit nga nesër , do duhej të takohej me presidentin e Serbisë Aleksandar Vuçiq shkruan “Blic”, përcjell “Bota Sot”.

Sipas medieve nga Beogradi ai do të duhej të dorëzonte një porosi me rëndësi të presidentit Vladimir Putin për presidentin Vuçiq.

Sipas njohurive dhe burimeve diplomatike ambasadori rus Harçenko gjatë takimit me Vuçiq do i transmetoj porosinë me  rëndësi lidhur me Kosovën.

Nuk dihet përmbajtja e kësaj porosie, por mësohet se ajo ka të bëjë me Kosovën.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...