Çka do të ndodhë sot në Kosovë? - Bota Sot
Çka do të ndodhë sot në Kosovë?

Aktuale

Çka do të ndodhë sot në Kosovë?

Më: 23 korrik 2019 Në ora: 07:30
Ilustrim

Komisioni hetimor parlamentar në lidhje me gjendjen në PTK dhe Vala vazhdon intervistimet me zyrtarët e PTK-së. (Kuvendi i Kosovës, Salla N 303, ora 10:00)Fillojnë punimet në revitalizimin e varrezave hebraike në Arbëri. (Varrezat hebraike, Arbëri, ora 10:00)

Mbahet ceremonia e nënshkrimit të memorandumit të bashkëpunimit mes Komunës së Lipjanit dhe Organizatës “QATAR CHARITY”. (Komuna e Lipjanit, ora 09:30)

Mbahet mbledhja e Komisionit për Zhvillim Ekonomik. (Kuvendi i Kosovës, Salla N 302, ora 11:00)Hapet Panairi i artizanateve dhe trashëgimisë. (Sheshi “Adem Jashari”, Prishtinë, ora 11:00)Bëhet inaugurimi i urës së re në fshatin Smolicë. (Smolicë, Gjakovë, ora 11:00)

Mbahet marshi protestues kundër racizmit me moton “Kunder Vrasjeve Institucionale”. (Sheshi “Skënderbeu” në Prishtinë, ora 12:00)Promovohet libri i shkrimtarit francez për Kosovën, Jean Yves Carlen, i cili i dedikohet Ilir Mustafës, një veprimtar i mërgatës shqiptare në tri dekadat e fundit. (Salla e Kuvendit të Komunës së Gjilanit, ora 12:00)

Mbahet Seminari Ndërkombëtar i Biznesit për zhvillimin e Zonës Industriale të re në Drenas. (Hotel “Sëiss Diamond”, ora 14:30)

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat