E lëvdoi shefin tij Kadri Veselin si dhe e quajti Albin Kurtin të rrezikshëm, vjen reagimi nga ish deputeti - Bota Sot
E lëvdoi shefin tij Kadri Veselin si dhe e quajti Albin Kurtin të rrezikshëm, vjen reagimi nga ish deputeti

Aktuale

E lëvdoi shefin tij Kadri Veselin si dhe e quajti Albin Kurtin të rrezikshëm, vjen reagimi nga ish deputeti

Nga: A.M. Më: 6 gusht 2019 Në ora: 18:03
Kadri Veseli dhe Albin Kurti

Gjatë ditës, Blerim Latifi, këshilltar i kryeparlamentarit Kadri Veseli, tha se ky i fundit mund të jetë kryeministri më i mirë.

Ndërsa, kreun e Lëvizjes Vetëvendosje e ka quajtur të rrezikshëm për të qenë kryeministri i vendit.

“Kurtit, për shkak te raportit të tij të dyshimtë me shtetin e Kosovës, është e rrezikshme t'i lihet në dorë posti më i rëndësishëm i shtetit, që është ai i kryeministrit”, ka shkruar ai në Facebook, përcjell “Bota sot”.

Ish deputeti i Kuvendit të Kosovës, dhe anëtari i Lëvizjes Vetëvendosje, Driton Tali, ka reaguar pas këtyre deklaratave.

Ai përmes një postimi në Facebook, i është kundërpërgjigjur duke shkruar në Facebook, se askush nuk ka vdekur prej marrës.

Postimi i plotë:

BLERIM LATIFI: TJERËT I KEMI PROVU, MBETET VEÇ KADRI VESELI ME TREGU VETËN SI KRYEMINISTËR

Hala askush s'ka dekë prej marrës!

Mos tutetet as ky, se as ky s'desë prej marrës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...