Çitaku pas vrasjes së gruas në Prizren: Koha është për revoltë - Bota Sot
Çitaku pas vrasjes së gruas në Prizren: Koha është për revoltë

Aktuale

Çitaku pas vrasjes së gruas në Prizren: Koha është për revoltë

Më: 7 gusht 2019 Në ora: 17:21
Vlora Çitaku

Ambasadorja e Kosovë në SHBA, Vlora Çitaku, ka reaguar pas vrasjes së një gruaje në Prizren nga burri i saj.

Çitaku tha se nuk është koha për tronditje e për të bashkëndjerë dhimbje, por është koha për revoltë.

“Gratë po vriten me një lehtësi të padurueshme. Dhunë e vrasje ndaj grave ka kudo. Ajo që bën dallimin është mënyra se si reagon shoqëria dhe institucionet”, ka shkruar Çitaku në Facebook.

Mbrëmjen e 6 gushtit, B.V., 61 vjeç, dyshohet se vrau gruan e tij, 20 vjet më e re, A.V., e cila i kishte 42 vjet. E gjithë ngjarja ka ndodhur në rrugën “Hysni Morina” të qytetit të Prizrenit.

Ndërkohë, çifti tash e disa vite po jetonin në Zvicër. Ata në Kosovë për pushime kishin ardhur gati qe tri javë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...