Deputeti i vetëm i AKR-së: Do ta kalojmë pa problem pragun zgjedhor - Bota Sot
Deputeti i vetëm i AKR-së: Do ta kalojmë pa problem pragun zgjedhor

Aktuale

Deputeti i vetëm i AKR-së: Do ta kalojmë pa problem pragun zgjedhor

Më: 8 gusht 2019 Në ora: 23:13
Islam Pacolli

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Aleancës Kosova e Re, Islam Pacolli, ka thënë se partia e tij është e përgatitur për zgjedhje të reja, kurdo që ato mbahen.

Ai ka deklaruar se AKR’ja nuk do ta ketë problem kalimin e pragut zgjedhor.

Islam Pacolli ka thënë për “Epoka e re” se ende nuk është vendosur nëse AKR’ja do të garojë e vetme, apo në koalicione.

Ai ka theksuar se partia që udhëhiqet nga Behgjet Pacolli nuk e injoron dhe nuk ka vije të kuqe për asnjë parti. Megjithatë, sipas Islam Pacollit, AKR’ja në këto zgjedhje do të duhej të garonte e vetme.i ka thënë se AKR ka bërë punë të ndershme, duke shprehur optizmizëm se populli do ta vlerësojë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...