Kelmendi: Vetëvendosje ka qëndrime komuniste, s’e do Perëndimi - Bota Sot
Kelmendi: Vetëvendosje ka qëndrime komuniste, s’e do Perëndimi

Aktuale

Kelmendi: Vetëvendosje ka qëndrime komuniste, s’e do Perëndimi

Më: 8 gusht 2019 Në ora: 23:45
Ramiz Kelmendi

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Ramiz Kelmendi, ka folur rreth zgjedhjeve parlamentare që pritet të mbahen pas shpërbërjes së legjislaturës aktuale.

Kelmendi ka thënë në emisionin “DPT Te Fidani”, se LDK’ja mund të bëjë koalicion me Lëvizjen Vetëvendosje, një parti me të cilën ai vetë ka pasur vazhdimisht përplasje.

Sipas Kelmendit, LDK’ja do të mund të lidhte koalicion me patinë e Albin Kurtit “për shkak të interesit”.

Por, ai ka paralajmëruar partinë e tij se një koalicion me VV’në do të mund t’i bënte dëm LDK’së dhe një qeverie që do të mund ta formonin këto dy parti.

“VV’ja ka qëndrime më socialiste, më komuniste, nuk janë të akceptueshme nga bota perëndimore”, është shprehur ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...