Çka do të ndodhë sot në Kosovë? - Bota Sot
Çka do të ndodhë sot në Kosovë?

Aktuale

Çka do të ndodhë sot në Kosovë?

Më: 10 gusht 2019 Në ora: 08:06
Ilustrim

Këto janë ngjarjet kryesore që pritet të ndodhin sot në Kosovë:

Instituti i Kosovës për Drejtësi publikon raportin “Mbyllja e kundërligjshme dhe arbitrare e seancave gjyqësore për publikun në çështjet penale”. (Hotel “Sirius”, ora 10:30)

Kryetari i Degës së LDK-së në Gjilan, Lutfi Haziri, mban takim me strukturat e partisë. (Restorant “Bodrum”, ora 11:00)

Zëvendëskryetari i Kryesisë së Bashkësisë Islame të Kosovës, Reshat Mexhidi mban konferencë. (Selia e Bashkësisë Islame, ora 11:00)

Në kuadër të kampanjës humanitare, Petrol Company dorëzon çelësat e shtëpive për dy familje skamnore në Gjakovë. (Rruga “Dergut Vokshi” në Gjakovë, ora 14:30)

Bëhet përurimi i Shtëpisë së familjes Aliu në Obiliq. (Fshati Milloshevë, ora 15:00)

Prezantohet kupa e Ligës së Kampionëve. (Sheshi “Zahir Pajaziti”, ora 15:00)

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...