Thaçi: Abejën gjithmonë do ta kujtojmë me respekt - Bota Sot
Thaçi: Abejën gjithmonë do ta kujtojmë me respekt

Aktuale

Thaçi: Abejën gjithmonë do ta kujtojmë me respekt

Më: 10 gusht 2019 Në ora: 10:11
Hashim Thaçi

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka kujtuar të rënët e betejës së Junikut para 21-vitesh.

Kreu i shtetit, përmes një postimi në Facebook, tha se dëshmorët gjithmonë do t’i kujtojmë me respekt.

“Para 21 viteve ranë heroikisht në betejën e Junikut dy luftëtarë të mëdhenj të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës: Bekim Berisha dhe Bedri Shala. Gjithmonë do t’i kujtojmë me respekt”, shkroi Thaçi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...