Historiani Frashër Demaj tregon kush mund t’i shpëtoj shqiptarët nga sunduesit 500 vjeçar dhe nga këta të vitit 1999

Aktuale

Historiani Frashër Demaj tregon kush mund t’i shpëtoj shqiptarët nga sunduesit 500 vjeçar dhe nga këta të vitit 1999

Nga: N.Sh Më: 10 gusht 2019 Në ora: 15:42
Frashër Demaj

Historiani Frashër Demaj, thotë se vetëm elitat politike mund ta shpëtojnë Kosovën, Shqipërinë dhe të gjithë shqiptarët.

Sipas tij, vetëm kjo elitë do t’i shpëtonte shqiptarët nga sunduesit 500 vjeçar.

““Pesqindvjeçarët” dhe këta që në shekullin e civilizimit modern na masakruan e na vranë po mundohem që përmes horrave tanë pushtetarë të instalojnë neootomanizmin dhe neoserbizmin...”, shkruan Demaj në Facebook.

Ja postimi i plotë:

Vetëm elitat patriotike mund ta shpëtojnë Kosovën, Shqipërinë dhe gjithë shqiptarët nga ata që na sunduan për rreth 500 vjet dhe këta tjerët që në vitin 1999 me “bisht nën shalë” u detyruan të ikin nga Kosova. “Pesqindvjeçarët” dhe këta që në shekullin e civilizimit modern na masakruan e na vranë po mundohem që përmes horrave tanë pushtetarë të instalojnë neootomanizmin dhe neoserbizmin...

Shqiptarët me votën e tyre duhet t’ua presin rrënjët dhe lozët atyre që për arsye të ndryshme cënojnë interesat kombëtare.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat