Krasniqi: Veseli e ka përnjëmend luftën kundër korrupsionit, nisemi nga PDK - Bota Sot
Krasniqi: Veseli e ka përnjëmend luftën kundër korrupsionit, nisemi nga PDK

Aktuale

Krasniqi: Veseli e ka përnjëmend luftën kundër korrupsionit, nisemi nga PDK

Më: 14 gusht 2019 Në ora: 21:05
Memli Krasniqi

Shefi i grupit parlamentar të PDK-së, Memli Krasniqi, u shpreh se që nga viti 2017, PDK-ja e ka në program largimin e personave që kanë akuza për korrupsion, dhe se fushata e Kryetarit të PDK-së,  Kadri Veseli, nuk ka të bëjë me zgjedhje kjo pasi nuk  kanë qenë në dijeni se vendi do të shkoj në zgjedhje.

“Lufta kundër korrupsionit nuk është vetëm tani, ministrat e PDK-ës kanë punuar shumë për drejtësinë, ministria e Drejtësisë ka punuar shumë në këtë drejtim, këtë vendim të PDK-së, për largimin e zyrtarëve që kanë akuza do të bëhet ligjore edhe për paritë e tjera politike, edhe partneret e qeverisë duhet të bënin këtë, ne kemi pas në plan të dërgojmë në Kuvend për ta votuar këtë”, në Debat Plus.

“Kryetari, Kadri Veseli e ka përnjëmend siç thotë populli luftën kundër korrupsionit, partia jonë është që 12 vite në pushtet dhe ndryshmet do të nisen  nga PDK, për të vazhduar tutje”

Krasniqi përball analistëve ka shtuar se platforma kundër nepotizmit e korrupsionit është baza e Partisë Demokratike dhe këto dy fusha do të ndikojnë në jetën e gjithsecilit qytetar duke bërë edhe të rinjtë të mos largohen nga Kosova. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat