Rugova çuditet me reagimin e partive për takimin Mustafa-Kurti - Bota Sot
Rugova çuditet me reagimin e partive për takimin Mustafa-Kurti

Aktuale

Rugova çuditet me reagimin e partive për takimin Mustafa-Kurti

Më: 15 gusht 2019 Në ora: 17:57
Naser Rugova

Takimi kryetarit së LDK’së, Isa Mustafa me liderin e Vetëvendosjes, Albin Kurtin në fillim të kësaj jave është komentuar shumë nga zyrtarë të partive të tjera.

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Naser Rugova, e ka quajtur të çuditshëm reagimin e partive të koalicionit PAN, për takimin Mustafa – Kurti.

‘Reagimi i partnerëve të koalicioni të deritanishëm për një takim të tillë ishte shumë i çuditshëm.’, tha Rugova në Frontal.

Rugova ka thënë se LDK si parti kanë bërë çmos që të ndalet ideja për ndarje dhe shkëmbim territoresh.

Ai ka përmendur edhe vrasjet e zyrtarëve të LDK’së që kanë ndodhur menjëherë pas luftës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...