Nënkryetari i AAK-së e pranon se taksa ndaj Serbisë u propozua nga PDK-ja - Bota Sot
Nënkryetari i AAK-së e pranon se taksa ndaj Serbisë u propozua nga PDK-ja

Aktuale

Nënkryetari i AAK-së e pranon se taksa ndaj Serbisë u propozua nga PDK-ja

Më: 16 gusht 2019 Në ora: 22:10
Veseli/Haradinaj

Ndonëse taksa 100 përqind ndaj produkteve serbe në Kosovë ishte një nga debati më i ashpër i koalicionit PAN, ku shpesh pati edhe polemika se nga kush është propozuar, nënkryetari i AAK-së, Lulzim Kabashie pranoi që AAK nuk e kishte propozuar tarifën doganore.

Në një polemikë mes analistit Imer Mushkolajt dhe Lulzim Kabashit nga AAK është pranuar se taksa nuk është propozuar nga AAK-ja.

“Taksa e ka propozuar PDK, nuk e ka propozuar Ramush Haradinaj, nuk është propozuar nga AAK-ja”, ka thënë Mushkolaj.

Derisa kjo është konfirmuar nga nënkryetari i AAK-së.

“Është e vërtetë që nuk është propozuar nga AAK”, ka thënë shkurt Kabashi në RTV Dukagjini.

Derisa slogani 100 përqind për Kosovën vazhdon të përdoret nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës në tubimet e saj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...